Koronawirus

Szanowni Pacjenci,

zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami:

- Koronawirus

- Szczepienia przeciw COVID-19

 

 Koronawirus

1. Zalecenia dla Pacjentów z infekcją i podejrzeniem zakażenia koronawirusem CZYTAJ

2. Zasady kwarantanny i izolacji CZYTAJ

3. Zalecenia higieniczne dla Pacjenta z dodatnim wynikiem badania w kierunku koronawirusa CZYTAJ

 

Szczepienia przeciw COVID - 19

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19, w pierwszym okresie dotyczyć będzie osób w wieku 80 lat i więcej. Po tygodniu, 22 stycznia, do zapisów dołączyły osoby w wieku 70-79 lat. W kolejnych okresach zapisami zostaną objęte kolejne roczniki Polaków. Zapisanie się na szczepienie będzie możliwe różnymi kanałami 

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Na szczepienia można się zarejestrować na cztery sposoby:

1. w internecie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl (Internetowe Konto Pacjenta)

2. poprzez całodobową i bezpłatną infolinię 989 lub

3. w bezpośrednio wybranym przez siebie punkcie szczepień – wykaz punktów szczepień w województwie łódzkim w internecie na stronie: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

4. rejestracja przez SMS - aby zarejestrowac się tym sposobem należy wysłać SMS o treści SzczepimySie na numer +48 664 908 556. Dostaniemy SMS zwrotny z prośbą o przesłanie swojego numeru PESEL oraz kodu pocztowego miejsca, w którym mieszkamy. Trafimy do systemu, a gdy pojewi się nowa partia szczepionek i nowe terminy, oddzwoni do nas konsultant i zaproponuje konkretną datę. 

 

Dla grup populacyjnych objętych szczepieniem, czyli w najbliższym czasie dla 80- i 70- latków, wystawione zostaną e-skierowania na szczepienie. Te e-skierowania wystawi automatycznie systemie e-zdrowia (P1), nie trzeba więc prosić lekarza o jego wystawienie. Nie trzeba również znać numeru takiego e-skierowania czy posiadać jego kopii. Wystarczy, żeby przy rejestracji, np. dzwoniąc na infolinię, podać swoje imię i nazwisko oraz swój numer PESEL. Na tej podstawie konsultant infolinii czy pracownik punktu szczepień odszuka w swoim systemie informatycznym nasze pełne dane i zaproponuje nam kilka terminów szczepienia w punktach szczepień znajdujących się w okolicy naszego miejsca zamieszkania. Można będzie też podać własne preferencje, co do lokalizacji czy terminu szczepienia. Po tym, jak potwierdzimy swój wybór, termin szczepienia zostanie dla nas zarezerwowany, a na podany numer telefonu otrzymamy potwierdzenie SMS. Analogiczne przypomnienie SMS otrzymamy na dzień przed terminem szczepienia.

Czyli jeśli zapiszę się na szczepienie poprzez punkt szczepień lub infolinię, to dane trafią do centralnego systemu rejestracji?

Tak, niezależnie na który kanał zapisu się zdecydujemy, informacja trafi do centralnego systemu rejestracji, a my otrzymamy SMS z potwierdzeniem miejsca i terminu szczepienia. Gdyby, pomimo podania prawidłowego numeru telefonu, SMS do nas nie dotarł, warto np. wejść na swoje Internetowe Konto Pacjenta lub zadzwonić na infolinię i upewnić się, że rezerwacja jest prawidłowo dokonana.

A jeśli zdecydujemy się na zapisanie przez Internet?

Wówczas trzeba wejść na stronę pacjent.gov.pl i zalogować się do Internetowego Konta Pacjenta. Po zalogowaniu się, do czego potrzebny jest Profil Zaufany, system e-Rejestracji poprosi nas o ewentualną aktualizację nr telefonu, a następnie zaproponuje nam terminy wizyt w bliskich punktach szczepień. Można też skorzystać z wyszukiwarki, gdzie sami wyszukamy dogodne lokalizacje czy terminy szczepienia. Kiedy już znajdziemy interesujący nas termin, wystarczy zaakceptować wybór. W tym momencie wybrany przez nas termin zostaje dla nas zarezerwowany, czego potwierdzenie otrzymujemy w SMS.

Następnym krokiem jest udanie się w ustalonym terminie do wybranego podczas rejestracji punktu szczepień. Na miejscu odbędzie się kwalifikacja do szczepienia, a następnie szczepienie przeciw COVID-19.

AKTUALNE INFORMACJE O SZCZEPIENIACH ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONACH: 

 Jak zapisać się na szczepienie CZYTAJ

Kiedy mogę się zaszczepić CZYTAJ

Dlaczego warto się zaszczepić CZYTAJ

Gdzie mogę się zaszczepić CZYTAJ

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Drukarnia etykiet samoprzylepnych