Koronawirus COVID-19 informacje dla Pacjentów

Koronawirus COVID-19 informacje dla Pacjentów

Drodzy Pacjenci, pamiętajcie, że zgodnie z nowymi zasadami bezpieczeństwa w związku ze stanem epidemii nie można się swobodnie przemieszczać, poza ściśle określonymi celami. Swoje wyjścia z domu należy ograniczyć do absolutnego minimum. Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi czy zawodowymi:

po pierwsze pracownicy, właściciele firm, czy rolnicy mają prawo dojechać do swojego miejsca pracy. Możliwe są też wyjazdy po zakup towarów i usług związanych z daną działalnością.

po drugie przemieszczać się mogą ci, którzy działają na rzecz walki z koronawirusem, pomagają osobom przebywającym na kwarantannie lub takim, które same z domu wychodzić nie powinny.

po trzecie: załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego można przemieszczać się po to, by zrobić zakupy, wykupić lekarstwa, udać się do lekarza, opiekować najbliższymi czy wyprowadzić psa.

Uwaga‼ Przemieszczać można się jedynie w grupie do dwóch osób. Obostrzenie to nie dotyczy rodzin.

Szczegółowy wykaz obostrzeń oraz pytania i odpowiedzi można znaleźć tutaj  https://bit.ly/3aifM2e

 

Poniżej linki do stron internetowych, na których znajdziecie Państwo najnowsze zalecenia dotyczące postępowania podczas stanu epidemii:

Serwis gov.pl – Aktualne zalecenia i komunikaty: https://www.gov.pl/web/koronawirus

Komunikaty Głównego Inspektoratu  Sanitarnego: https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Agencja reklamowa DHR Kontakt