PRELUKSACJA - USG bioderek u dzieci

PRELUKSACJA - USG bioderek u dzieci

 

Zapraszamy na badanie Preluksacyjne u dzieci

 

Badanie preluksacyjne polega na sprawdzeniu, czy bioderka niemowlaka rozwijają się prawidłowo. Składa się z dwóch etapów:
w pierwszym ocenia się wizualnie i dotykiem długość kończyn i pracę stawów biodrowych, w drugim przeprowadza się badanie USG.

Badanie przeprowadzamy i oceniamy według kryteriów prof. Grafa – obecnie zalecanych przez większość europejskich towarzystw ortopedycznych. Badanie preluksacyjne jest bezbolesne dla dziecka. Czas jego trwania zależy od wielu czynników, jednak zawsze jest możliwie najkrótszy i zwykle nie przekracza 10 minut. W celu jego dodatkowego skrócenia stosujemy specjalną leżankę do badania oraz uchwyt do głowicy aparatu USG. Zwiększają one też dokładność i powtarzalność uzyskiwanych wyników.

Dla postawienia właściwej diagnozy oraz możliwości ewentualnego leczenia w domu konieczne jest przeprowadzenia badania we właściwym czasie – pierwsze powinno być wykonane po ukończeniu 5, a kolejne  przed 8 tygodniem życia dziecka. W celu potwierdzenia prawidłowego dojrzewania stawu biodrowego konieczne jest jeszcze minimum jedno badanie – zwykle ok 12 tygodnia.
W razie wątpliwości konieczna może być częstsza kontrola.

W razie stwierdzenia nieprawidłowości dostatecznie wcześnie możliwe jest wdrożenie leczenia, które zwykle pozwala uniknąć operacji stawu biodrowego.

Na badanie radzimy zabrać:

- najedzone i – w miarę możliwości- wyspane dziecko

- zapasowe pieluchy

- dużą tetrową pieluchę lub kocyk

- ulubioną zabawkę/grzechotkę

 

 

UMAWIANIE BADANIA:                                                           Szczegółowe informacje:

MegaMed ul. Czapliniecka 93/95 w Bełchatowie                          Indywidualny Doradca Pacjenta w MegaMed

Rejestracja tel. 44 635 29 01; 44 635 29 02                         tel.: 44 635 29 98 lub 695 351 751

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Agencja reklamowa DHR Kontakt