Porada Recepturowa

Porada Recepturowa

Szanowny Pacjencie!

Od sierpnia 2018 roku uruchomiliśmy możliwość wystawienia recept na leki stale przyjmowane przez pacjentów, bez wizyty lekarskiej. Aby skorzystać z porady recepturowej należy spełnić następujące warunki:

- Pacjent w dniu złożenia zapotrzebowania posiada aktywną deklarację do lekarza POZ, (druk "Zapotrzebowanie_na leki" i "Pouczenie")

- Recepty wypisywane są na leki przyjmowane w schorzeniach przewlekłych.

Zapotrzebowanie na recepty można składać na 2 sposoby:

  • osobiście: pobierając i wypełniając ankietę w Recepcji,
  • drogą elektroniczną: pobierając druk „Zapotrzebowanie na leki” ze strony internetowej www.megamed.pl, zakładka Dla Pacjenta/Formularz i druki do pobrania ("Zapotrzebowanie_na leki" i "Pouczenie") następnie wysyłać go w formie skanu lub zdjęcia na adres poczty elektronicznej:Przychodnia w Bełchatowie: leki.belchatow@megamed.pl , Przychodnia w Rogowcu: leki.rogowiec@megamed.plZe względów bezpieczeństwa zalecamy zabezpieczenie pliku ze skanem poprzez jego zaszyfrowanie (zahasłowanie), np. programem 7zip i przesłanie hasła drogą sms na numer: 603 370 448. Hasło powinno składać się z co najmniej 8 znaków, zawierać co najmniej jedną dużą literę i co najmniej jedną cyfrę lub znak specjalny. W smsie oprócz hasła należy wpisać swoje nazwisko

Recepty można odebrać po upływie 3 dni roboczych od złożenia zapotrzebowania:

- Przychodnia w Bełchatowie - Punkt Kasowy na parterze od godz. 7:00 do godz. 20:00 w dni robocze,

- Przychodnia w Rogowcu - Recepcja od godz. 7:00 do godz. 15:00 w dni robocze .

Odbiór osobisty możliwy jest za okazaniem dokumentu tożsamości lub za pośrednictwem innej osoby wskazanej w upoważnieniu  (POBIERZ) po potwierdzeniu jej tożsamości (dokument ze zdjęciem).

Porada recepturowa dotyczy wyłącznie zapotrzebowania na leki przyjmowane w schorzeniach przewlekłych.

 

Nie przyjmujemy zapotrzebowania na skierowania, wnioski, zaświadczenia i inne. W tych sprawach konieczna jest wizyta u lekarza.

 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Agencja reklamowa DHR Kontakt